En Uygun Renault 19 Yedek Parça Mağazası

Renault 19 aracınız varsa herhangi bir arıza nedeni ile yedek parça ihtiyacınız olabilir. Arıza olmadan da rutin bakımlar için filtre, madeni yağ vb gibi gereksinimler için bir renault 19 yedek parça ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu durumda yakınlarınızda bir yedek parça mağazası arayabilirsiniz veya online olarak satış yapan internet yedek parça sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.

 

Renault 19 Hakkında Genel Bilgiler

renault 19 yedek parça

Fransız üretici Renault tarafından 1988 seneninde imalatına başlanan Renault 19, Hatchback , Sedan ve Cabriolet tiplerinde karoserilere sahip, Küçük aile aracı kategorisinde yer alan bir otomobildir.

Renault 19, Renault’un X53 isimli projesidir.X harfinin yerine 5 kapılı Hatchback 19’larda B53,3 kapılı Hatchback ( coupe ) ve Cabriolet 19’larda C53 ,Sedan 19’larda L53 kod isimleri getirilmiştir. Üretildiği tarihler bir takım ülkelerde birbiriyle aynı vakte eşit gelse de Renault 19 , Renault 9 ve Renault 11 ‘in devamı, Renault Megane‘ın lideridir.

Renault 19 imalata girdiği 1988’de bir ilke imzalayarak, sınıfında kapı içi çelik barların kullanıldığı ilk araç olmuştur. Renault 19, 1989’da İspanya ve Almanya’da Sene Otomobili, 1990’da Almanya’da En İyi İthal Otomobil , 1993’te Arjantin’de Sene Otomobili seçildi. İlk sürümünün sedan modelleri Chamade isimiyle anılmaktadır.

Renault 19’un ilk sürümünde yer alan sportif 16V ve lüks Baccara modelleri diğer modellerden değişik olarak çift farlıdır. Renault 19’un bütün tipleri 1992’de tümüyle elden geçirildi ve bilhassa ön bölüm tümüyle değiştirildi.Lüks ve spor modeller için yapılan çift far uygulamasıda kaldırıldı. Yeni sürümünün bu görüntüsü, sonradan Renault Megane’a esin kaynağı olmuştur. Renault 19 , Renault’un numaralandırılmış son aracıdır.1940’lı senelerde markaya hakim olan isimlendirme anlayışı, 1990’dan itibaren Renault Clio ile geri dönmüş ve markanın diğer modellerine de sıçramıştır.

Renault 19 Reklam Videosu

Renault yedek parça fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.