En Uygun Renault 9 Yedek Parça Mağazası

Renault 9 aracınız varsa herhangi bir arıza nedeni ile yedek parça ihtiyacınız olabilir. Arıza olmadan da rutin bakımlar için filtre, madeni yağ vb gibi gereksinimler için bir renault 9 yedek parça ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu durumda yakınlarınızda bir yedek parça mağazası arayabilirsiniz veya online olarak satış yapan internet yedek parça sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.

renault 9

Renault 9 Hakkında Bilgi

Renault’un renault 12‘den sonra ülkemizde ürettiği 2. model olma özelliğini taşıyan, ülkemizde 1 nisan 1985 tarihinde (dışardan alınan parçaların bursa’da kurulması ile üretilen araçlarla) yollara çıkan, öncelikle 60 hp’lik renault 9 gtl, daha sonra 1,6 lt. 55 hp dizel motorlu renault 9 gtd sürümleri piyasaya sunulan otomobildir. Anavatanı fransa’da 1981-88 seneleri arasında üretilmiş, yerini renault 19‘a bırakmıştır. hatchback modeli, yeniden ülkemizde çok sevilen, renault 11‘dir. Esasen ülkemizde aynı anda üretilmiş olasalar da, renault 12nin halefidir.

Ülkemizdeki hikayesine dönersek, gtl ve gtd modellerini, 1986-87-88 senelerinde 1,4 lt. motorlu 68 hp’lik gtc* ve gtc’ye göre daha donanımlı olan gtl’nin yerini alan gte* ve otomatik şanzımanlı renault 9 automatic izlemiştir. Broadway, spring, fairway isimleri, ülkemizdeki model numaralarıyla o zamanlar arası iyi olmayan tüketiciler için ilave etmiştir. broadway çok sevilmiş, benimsenmiştir. hem de bir dönem statü simgesi bile olmuştur. Çok sevilip tutulmasının hemen peşinden modellerde daimi aktüellemeler yapılmıştır. Mesela gtl ve gtc imalattan kalkmış, 60 hp’lik renault 9 spring imalata alınmıştır.

Eski Renault 9 Reklamları

Renault yedek parça fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.