En Uygun Renault Clio Yedek Parça Mağazası

Renault Clio aracınız varsa herhangi bir arıza nedeni ile yedek parça ihtiyacınız olabilir. Arıza olmadan da rutin bakımlar için filtre, madeni yağ vb gibi gereksinimler için bir renault clio yedek parça ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu durumda yakınlarınızda bir yedek parça mağazası arayabilirsiniz veya online olarak satış yapan internet yedek parça sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.

 

Renault Clio Hakkında Genel Bilgi

renault clio yedek parça

Renault Clio, Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından 1990 seneninden beri üretilen ve son zamanlarda 4. sürümü piyasaya çıkan B segmenti bir otomobildir.  Renault 5 in imalatının durmasıyla imalatına geçilmiştir. 1. Nesil Clio European Car of the Year 1991, 3. Nesil Clio ise European Car of the Year 2006 (Avrupa’da Sene Arabası) ödülünü almıştır.

Ayrı olarak Renault Clio 1’in Williams imzalı 150 at gücünde yarış otomobili vardır. Diğer bir efsane model Clio V6 ise 250 beygirlik motor gücüyle bu segmentteki araçların ne kadar kuvvetli olabileceğinin bir göstergesidir.

2009 seneninde yenilenen Clio III’ün motor güçleri arttırılmış, iç ve dış tasarım yeni çizgilerine kavuşmuştur.. Clio RS 200 HP ye çıkarılmıştır. Ayrı olarak Clio’nun sportif station wagon olarak tanımlanan Grand Tour modeli bulunmaktadır.

2010 seneninde hudutlu sayıda 20. sene özel serisi üretilmiştir. Clio toplamda 10 milyonun üzerinde satış rakamına erişmiştir. 2012 yılında yine tasarlanan Clio, yeniden Altın Direksiyon Ödülü almıştır. Toplamda 10 defa Altın Direksiyon Ödülü alan  Clio; Hatchback, Grand Tour ve RS modelleriyle; Joy, Icon ve GT Line donanım paketleriyle günümüzde imalata devam etmektedir.

Renault Clio Reklam Filmi

 

Renault yedek parça fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.