En Uygun Renault Express Yedek Parça Mağazası

Renault Express aracınız varsa herhangi bir arıza nedeni ile yedek parça ihtiyacınız olabilir. Arıza olmadan da rutin bakımlar için filtre, madeni yağ vb gibi gereksinimler için bir renault express yedek parça ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu durumda yakınlarınızda bir yedek parça mağazası arayabilirsiniz veya online olarak satış yapan internet yedek parça sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Renault Express Hakkında Genel Bilgiler

renault express yedek parça

Çizgilerinde Renault 5’ten izler taşıyan Renault Express, aslında Renault 5’in oturum van sürümüdür.

Bir takım ülkelerde Renault Rapid ve Renault Extra diye de hatıralan Renault Express ilk sefer,Renault 5’in değişime uğradığı X40 projesinde bulunmuş ve F40 kod ismini almıştır.Renault Express 1986 ile 1998 arasında üretilmiştir.

Bu arada Renault Kangoo‘nun atası olan ve diğer üreticilerin Hafif Ticari araçlarına da esin kaynağı olan bu araç, Renault 5’in şasisi ve yürüyen aksamı üzerine yapılmıştı.Renault 5 ile aynı motorlar kullanılan Express’in iç donanımı da göstergelerinden, direksiyon simidine kadar Renault 5’le tamamiyle aynıydı.

Bu araçta önce 1990’da Renault-Mais tarafından dışardan alınmış,lakin piyasadaki talebin yerli Station wagonlara (Renault 12 SW Toros ve Kartal) yönelik olması ile ithal araçlara uygulanan yüksek vergiler nedeniyle (Türkiye AB’nin Gümrük Birliği’ne daha aza değildi.) pazarda kendine yer bulamamıştı.Türkiye’nin Gümrük Birliği’ne üyeliğiyle beraber 1996’da yeni sürümüyle yine ithalatına başlanan Express, bu kez piyasada tutunabildi.

Piyasaya geri dönüşü ile birlikte diğer üreticilerin ticari araçlarıyla beraber, yerli Station wagonlara karşı giriştiği rekabetin neticesi olarak yalnızca yerli Station wagonlar değil, ithal Station wagonlarda fazlasıyla etkilenmiş, Renault Express‘in başlattığı Hafif ticari araç furyası, Station wagonları Türk piyasasından hemen hemen tamamiyle silmiştir.

Renault Express Reklam Filmi

Renault yedek parça fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.