En Uygun Renault Megane Yedek Parça Mağazası

Renault Megane aracınız varsa herhangi bir arıza nedeni ile yedek parça ihtiyacınız olabilir. Arıza olmadan da rutin bakımlar için filtre, madeni yağ vb gibi gereksinimler için bir renault Megane yedek parça ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu durumda yakınlarınızda bir yedek parça mağazası arayabilirsiniz veya online olarak satış yapan internet yedek parça sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Renault Megane Hakkında Genel Bilgiler

renault megane yedek parça

Renault Megane, Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından 1995 senesinin ilk aylarından beri üretilen C segmenti küçük aile otomobilidir. Son zamanlarda hatchback, station wagon ve sedan modelleri üretilmektedir.
Megane I (1995-2003)1988 seneninde konsept otomobil olarak gösterilen Mégane, Tasarımcı Patrick le Quément tarafından tasarlanmıştır. İlk Mégane Türkiye’de 1996 model olarak satılmıştır.Patrick le Quement tasarımı yaparken Renault 16’da ve Renault 19’da kullanılan gaga stili ızgaralarından esinlenmiştir. 1995 seneninde ise Renault 19‘un alternatifi olarak tanıtılır. Renault 19’un motor, şanzıman ve şasisi kullanılır. Mégane, güvenlik ile ilgili Renault için bir devrim niteliğindedir. Orta-arkadaki ortak tuş kayışı yerine 3 noktalı emniyet kemeri kullanılmıştır. (Bu özellik Mégane’dan önce Laguna ile imalata girdi). Öndeki emniyet kemeri ön gergili ve yük sınırlayıcılıdır. Ayrı olarak sürücü hava yastığı bulunmaktadır. Bu arada Renault, ilk kez SRP (Kısıtlama ve Savunma Sistemi) ve diğer güvenlik tedbirlerini kombine olarak kullanmıştır ve Euro NCAP testlerinden 4 yıldız almıştır.Mégane’da K tipi (K, Döküm blok ve entegre gömleği temsil eder), 1.4, 1.6, 1.8 ve 1.9 (dizel) ve 2.0 (benzinli) F tipi motor kullanılmıştır. 1.9 dizel motor hem atmosferik, hem de Turbo formlarda da kullanılabilir.

Mégane II (2003-2008)Mégane II, Renault Avantime’den esinlenerek baştan yaratıldı. 2003 seneninde Sene Avrupa Otomobili ödülünü almıştır. Mégane II Türkiye’de öncelikle 2003 seneninde Hem Sedan hem de Hatchback olarak satışa sunulmuş, 2004 model senesi olarak satılmıştır. 2002 seneninde yapılan Euro NCAP testinden 5 yıldız almıştır. Mégane II’de gelen en ehemmiyetli özelliklerden biri kartlı çalıştırma sistemidir. Diğer bir özellik ise panoramik cam tavandır. Bu iki özellik, Mégane II’nin çok satılmasında ve Sene Avrupa Otomobili ödülünü almasında büyük rol oynamıştır. Bunların haricinde Techno paketle beraber hız sabitleyici, dijital klima, xenon far gibi yeni özellikler de mevcuttur. Sedan modeli Bursa’da, Türkiye’ye özel olarak üretilmiştir.

Mégane III (2009-Günümüz)Renault, otomotiv piyasasındaki rekabete iştirak etmek için Eylül 2008 ayında hem Mégane III, hem de 3 kapılı spor olan Mégane Coupé’yi tanıtmıştır; ancak Mégane III Sedan üretilmemiştir. Bunun yerine Samsung Motors ile alınan kararla Renault Fluence (Samsung Motors SM3) üretilmeye başlanmıştır. Son zamanlarda Fluence, Mégane III Sedan’ın yerine geçmiştir. Mégane III ve Mégane Coupé’nin tasarımları birbirine benzememektedir. Mégane III küçük aileler için, Mégane Coupé ise genç kesim için tasarlanmıştır.Mégane III’te otomatik vites kutusu olarak daha önceki tip BVA, yeni 6 ileri çift kavramalı EDC ve daimi değişken oranlı CVT vites sistemleri kullanılmıştır. Renault yeni vites sistemleri ile daha düşük yakıt tüketimini amaçlamaktadır. Güvenlik ve teknoloji konusunda ciddi geliştirmeler yapılmıştır. Visio System, geri görüş kamerası, Acil Fren Desteği, ESP, CSV bunlardan sadece birkaçıdır. Dış ve iç tasarım evvelki Mégane modellerinden tamamıyla farklıdır.

Mégane IV (2016-Günümüz)

Renault Mégane IV, 2015 seneyin Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarında Renault Talisman Sport Tourer ile beraber tanıtılmıştır. 4. nesil Mégane, Renault-Nissan tarafından geliştirilen CMF-CD platformunu kullanır. Wagon modeli 2016 Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılırken, aynı sene Ağustos başında Sedan modeli tanıtılmış, böylelikle Renault Fluence’ın yerini Mégane IV Sedan almıştır.

Renault Megane Reklam Filmi

Renault yedek parça fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.