En Uygun Renault Scenic Yedek Parça Mağazası

Renault Scenic aracınız varsa herhangi bir arıza nedeni ile yedek parça ihtiyacınız olabilir. Arıza olmadan da rutin bakımlar için filtre, madeni yağ vb gibi gereksinimler için bir renault Scenic yedek parça ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu durumda yakınlarınızda bir yedek parça mağazası arayabilirsiniz veya online olarak satış yapan internet yedek parça sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Renault Scenic Hakkında Genel Bilgiler

renault scenic yedek parça

Renault Scenic ve Renault Grand Scénic, Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından tasarlanan, geliştirilen ve pazarlanan bir MPV’dir. Renault Méganeile aynı şasiyi paylaşmaktadır. 5 koltuklu ve 7 koltuklu Grand Scénic modelleri mevcuttur. 1997 seneninde European Car of the Year ödülünü almıştır.

Scénic I

Scénic, öncelikle 1996 seneninde Anne Asensio’nun tasarımıyla “Renault Mégane Scénic” isimiyle tanıtılmıştır. Tasarımda Renault’un o dönemdeki “kuş gagası” çizgileri kullanılmıştır. O dönemdeki Renault Megane ile mekanikleri aynıdır. Yeniden o dönemde üretilen Renault Espace’in daha küçük ve daha kullanışlı bir modeli olması hesabına üretilmeye başlamıştır. 1999 seneninde geçirdiği makyaj operasyonu ile aracın ön yüzü yenilenmiştir. 2000 seneninde 4 tekerlekten çekişli Scénic RX4 modeli satışa sunulmuştur. RX4 modeli normal Scénic’ten daha yüksektir.

Scénic II

2002 seneninde Scénic, Mégane II’nin tanıtılmasından kısa bir müddet sonra yeni baştan tasarlandı ve tanıtıldı. Ayrı olarak daha uzun dingil mesafesi ve arka çıkıntısı ile 7 koltuklu Grand Scénic’te satışa sunulmuştur. Ayrı olarak Mégane’da kullanılan elektronik kart sistemi ve elektronik park freni gibi diğer donanımlara da Scénic’te yer verilmiştir. 2006 seneninde ufak bir makyaj operasyonu geçiren Scénic’in arkasındaki Renault yazısı kaldırılmıştır. 2007 seneninde tanıtılan Scénic Conquest, RX4’ün yerini almıştır.

Scénic III

7 koltuklu ‘Grand’ sürümü Mayıs 2009 seneninde baştan aşağı yenilenerek izah eden Scénic III, 2009 senesi Temmuz ayında piyasaya sürüldü. 2013 seneninde Renault XMOD isimiyle Scénic’in Off-Road sürümü tanıtıldı. Normal Scénic’ten değişik bir tasarımı vardır. Plastik kaplama, yükseltilmiş süspansiyonlar ve farklı jantlar kullanılmıştır. 2013 seneyin Mart ayında Scénic III makyaj operasyonuna uğramıştır. İç ve dış tasarımda ve sürüş yardımlarında farklıklar olmuştur.

Renault Scenic Reklam Filmi

Renault yedek parça fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.