En Uygun Renault Symbol Yedek Parça Mağazası

Renault Symbol aracınız varsa herhangi bir arıza nedeni ile yedek parça ihtiyacınız olabilir. Arıza olmadan da rutin bakımlar için filtre, madeni yağ vb gibi gereksinimler için bir renault Symbol yedek parça ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu durumda yakınlarınızda bir yedek parça mağazası arayabilirsiniz veya online olarak satış yapan internet yedek parça sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Renault Symbol Hakkında Genel Bilgiler

renault symbol yedek parça

Renault Symbol, Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından üretilen 4 kapılı bir sedandır. Öncelikle 1999 seneninde Clio Symbol isimiyle, Clio’nun sedanı olarak tanıtılmıştır. 2008 seneninde Clio (hatchback) ile Symbol (sedan) iki değişik model olarak satışa sunulmuştur. 2014 seneninde Symbol, Dacia Logan’ın kasası ile satışa sunulmuştur.

Öncelikle Ağustos 2008’de test esnasında görüntülenen ve 2009 model seneninde imalatına başlanan Yeni Symbol (Symbol II), Clio II bazlı bir platform üzerindedir. Motor gamı içerisinde yer alan 1.4 8V 75 Hp’lik güç birimi Megane I ve Europa (Renault 19) bloklarından türetilmiş ve Oyak-Renault Bursa fabrikasında üretilmektedir. Symbol serilerinde yer alan 1.4 8V, 1.4 16V, 1.6 16V’lik birimler ve şanzımanlar (motor seçeneklerine göre JB, JH ve JR tipler) da bu fabrikada üretilmektedir.

Güvenlik standartları ile ilgili üzerinde en fazla spekülasyon yapılan Renault modeli olan Symbol’ün, Rusya’da 2002 yılında gerçekleştirilen bağımsız çarpışma testlerine göre Clio II ile aynı standartlarda güvenlik sunduğu ve EuroNCAP değerlendirme skalasına göre 4 Yıldız’a eşdeğer yapıda olduğu bilinmektedir. Ancak 2014 model Dacia Logan ile eşitlenen Renault Symbol, Logan MCV baz alındığında 2014 modeli 3 yıldıza eşittir. Türkiye’de en çok satılan otomobil modelidir. 1999-2008 arasında 182 bin araç satılmıştır.

Renault Symbol Reklam Filmi

Renault yedek parça fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.